Lüks Mobilya

Aydıntepe Heritage ‘ın tamamen el işçiliğiyle üretilen koleksiyonlarından bazıları, sınırlı sayıda üretilmektedir. Bu uygulamayla müşterilerine kendilerini özel hissettirerek, kusursuz hizmet için temelinde her zaman en iyisini ve en farklısını müşterilerine sunmayı ilke edinmiştir. Ev dekorasyonunda butik dokunuşların ayrıcalığını yaşayarak lüks bir yaşam tarzıyla sizleri buluşturur.

Yaşadığı yerin diğer yaşam alanlarına benzemesini istemeyenlerin, kendi evini farklı bir konseptte görmek isteyenlerin adresi olmaktadır. Aydıntepe Heritage ile kendinize özgü bir yaşam alanı yaratarak, ev içi konforunuza verilen  önemi ve ayrıcalıklı  bir yaşam tarzını elde etmiş olacaksınız. Yaşam alanınızı özel olarak yeniden tasarlayarak bambaşka bir konseptte, en iyi kalitede ve lüks bir şekilde yeniden tasarlamaktadır.

  • Pirinç Sehpa
  • Turkuaz Dresuar
  • Lucy Berjer
  • Rondo Berjer
  • Barbara Büfe
  • LÜKS1
  • LÜKS2
  • LÜKS3
  • LÜKS4
  • LÜKS5

Aydıntepe Lüks Mobilya Tasarımları

Yaşam alanlarınızı dekore etmek zevkli olduğu kadar dikkat isteyen ve yorucu hale gelen bir çaba da olabilir. Bunun nedeni, evlerde kullanılan mobilyaların ve dekorasyon tarzlarının genellikle modern çağın anlayışına uygun olarak fabrikasyon şekilde üretilen mobilyalar ve bunlara uygun geliştirilen dekorasyon tarzları olmasıdır. Oysa çok daha farklı tarzlarda üretilen, hatta kişiye özel olarak üretilen mobilyalardan faydalanmanız ve yaşam alanlarınızı kişiliğinizi yansıtacak şekilde ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak biçimde dekore etmeniz mümkün olabilir.

Lüks Mobilya Nedir?

Lüks mobilya denildiği zaman çok pahalı ya da mücevherlerle süslü mobilyalar aklınıza geliyor olabilir. Şaka bir tarafa, lüks mobilya aslında mobilyaların kaliteli malzemeler kullanılarak, el işçiliğiyle ve sınırlı sayıda üretildiğini göstermek için kullanılan bir terim olarak gösterilebilir. Yani lüks mobilyalar, fabrikasyon olarak üretilen mobilyalardan farklı olarak, özgün tasarlanmış olan ve ağırlıklı olarak kaliteli malzemeler ile el işçiliği kullanılarak üretilmiş mobilyalardır. Dolayısıyla kişiliğinizi, zevklerinizi ve yaşam tarzınızı yansıtan, ailenizin ve arkadaşlarınızın sizinle özdeşleştireceği, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olan yaşam alanları yaratmak istediğinizde, lüks mobilyalardan faydalanmak en uygun seçim olabilir.

Lüks Mobilyaların Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Lüks mobilyaların sağladığı en büyük avantaj, yaşam alanlarınızı kendinize özgü, kişiliğinizi yansıtan mekânlar haline getirmenizi sağlamaları olarak gösterilebilir. Elbette ki lüks mobilyaların üretiminde en kaliteli malzemelerin kullanılması, el işçiliği ile üretilmeleri, tasarımlarının özgün ve farklı olması, mobilyalarınızın ve onları kullandığınız mekânların gösterişli, lüks ve örneklerinden farklı mobilyalar/mekânlar olmalarını sağlayacaktır.

Lüks mobilyaların üretiminde kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kaliteli olması, bu mobilyaları alternatiflerine göre daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Hatta lüks mobilyaların elden geçirilerek ilk sahiplerinin çocukları, torunları tarafından kullanılmaya devam ettiği, antika ve duygusal olarak özel, maddi olarak da değerli mobilyalar haline geldiğinin örneklerini tespit edilebilir. Dolayısıyla lüks mobilyalara yapılan yatırımın sadece kaliteli bir hayat tarzına değil, geleceğe yapılan yatırım olduğu da söylenebilir.

Genellikle kaliteli ahşap kullanılarak ve el işçiliğinin, oymacılığın ön plana çıktığı şekilde üretilen lüks mobilyalar, dayanıklı ve bakımları yapıldığında uzun süre kullanılabilen mobilyalar olacaktır. Dolayısıyla mobilyalarınızın yaptığınız yeni düzenlemelere uyum sağlaması ve bu esnada zarar görmemeleri çok büyük bir ihtimal olarak gösterilebilir. Yani lüks mobilyalar, klasik tarzda ve özellikle kişiye özel tasarlanan mobilyalar, farklı alanlarda ya da yapılan dekoratif değişiklikler sonucunda tekrar düzenlenen alanlarda kolay bir şekilde ve hasar görmeden kullanılabilirler.

Lüks Mobilyaların Fiyatları

Lüks mobilyaların etiket fiyatları muhakkak ki fabrikasyon olarak üretilen mobilyalardan daha yüksek olacaktır. Ama kullanışlı olmaları, mekânlarınızın dekorasyonuna yaptıkları katkılar, dayanıklılıkları ve buna bağlı olarak kullanım sürelerinin uzunluğu, lüks mobilyaların uzun vadelerde seri olarak üretilen mobilyalardan daha uygun fiyatlı, daha hesaplı ürünler olmasını sağlamaktadır.

Örneğin aldığınız ve tasarımına katkıda bulunduğunuz lüks mobilyalar, kullanılan malzemelerin kalitesi ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan ürünler olmaları sayesinde 20-30 yıl gibi süreler boyunca (tabi bakımları yapılarak) kullanılabilir. Ama alternatifi olarak düşünebileceğiniz fabrikasyon olarak üretilen mobilyaları maksimum 7-8 sene kullanabileceksiniz. Dolayısıyla lüks mobilyalarınızı kullandığınız süre boyunca en az 3-4 kere seri üretim mobilyalardan temin etmeniz gerekecek. Bu da lüks mobilyaların etiket fiyatlarının alternatifleri olarak kabul edebileceğiniz fabrikasyon olarak üretilen mobilyaların etiket fiyatlarından 2-3 kat daha yüksek olması durumunda bile ‘daha hesaplı’ olacağı anlamına gelecektir.

Diğer taraftan, seri üretim ile imal edilen mobilyaların antika haline gelmeleri, gelecekte değerlenmeleri ve tekrar kullanılmaları mümkün olmayacaktır. Oysa klasik veya lüks mobilyalar, özgün olmaları ve kullanılan işçilik nedeniyle, çocuklarınızın ya da torunlarınızın kullanabileceği ve antika olarak kabul edilen, maddi değerleri artan mobilyalar haline dönüşebilir. Dolayısıyla lüks ve klasik mobilyaların ya da kişiye özel tasarlanan mobilyaların bu yönleriyle de diğer seçeneklerden daha uygun oldukları, fiyatlarının yüksek olmasına karşı, uzun vadede daha hesaplı ürünler oldukları söylenebilir.