STİL SAHİBİ MEKANLAR

Aydıntepe Heritage, iç mimarlarıyla konut ve otel projelerinde size özel çözümler sunmaktadır. Bu sunumları hazırlarken düşlediğiniz mekânları tasarlamak ve hayatınızı kolaylaştırmak için her ayrıntıyı düşünüyor. Yenilemek istediğiniz mekânı aklınıza gelen tüm ayrıntılarıyla iç mimarlarımız sizler için baştan yaratıyor.

Dekorasyonu bir bütün olarak algılayan Aydıntepe Heritage mimarlık ekibi projelerinde perdeden halısına, duvar kâğıdından aydınlatmasına hatta aksesuarlara kadar evinizin her detayında kendi isteklerinizi doğrultusunda çözümler sunar. Modokodaki büyük 5 katlı showroomunda farklı konseptleri bir araya getirerek müşterilerimiz evinin içini nasıl yenilemesi gerektiğine dair fikir ve ipuçları almaktadır.
Projeli işlerde öncelikle iç mimarlarımız tarafından evinize gelerek mekanla ilgili tasarım çözümleri yaratmak için mekanın ölçüsünü alıp inceleme yapılır.3d max (3 boyutlu program) hizmeti ile de bilgisayar ortamında evinizi her ince ayrıntısına kadar tasarlayıp projelendirerek müşterilerimizin son şekli görmesi sağlanmaktadır. Projelendirme sırasında, kişilerin yaşam biçimlerini, taleplerini ve ihtiyaçları doğrultusunda tarzıyla bütünleyerek bir tasarım yapılmaktadır. Bu şekilde showroomda beğendiğiniz ürünlerin sizin evinize en uygun ölçüde ve en uyumlu renk kombinasyonlarıyla belirleme fırsatına sahip olacaksınız.
Dekorasyonu bir bütün olarak algılayan Aydıntepe Heritage mimarlık ekibi, perdeden,halısına,duvar kağıdından aydınlatmadan aksesuarlara kadar evinizin  her detayı istekleriniz doğrultusunda çözümleniyor. Kişiye özel mobilya üretimiyle Aydıntepe Heritage, yaşadıkları yeri benzersiz kılmak isteyenlerin adresi oluyor. Ev içi dekorasyonunda butik dokunuşların ayrıcalığını yaşayacak, ev içi konforuna verilen özel önemle ayrıcalıklı bir yaşam tarzına geçeceksiniz.

Modoko İç Mimarlık

Modoko, mobilyacılar sitesi olarak İstanbul Dudullu’da kurulmuş olan ve 30 yılı aşkın süredir 150 bin metre kare olan alanındaki 350 mağazası ile dünya standartlarında mobilya üretimi yapan bir sanayi sitesidir. Yani bir marka değildir, İstanbul’un ve birçok kişiye göre ülkemizin en iyi mobilya tasarımcılarını ve üreticilerini aynı alanda, tek bir çatı altında toplayan bir organizasyondur.

Türkiye’nin en iyi mobilya tasarımcılarını ve üreticilerini bir araya getiren Modoko isminin ülkemizdeki ve dünyadaki saygın yeri tartışılamaz. Modoko’nun temelleri, 1969 yılında merdiven altlarında üretim yapan mobilyacıları ve doğramacıları bir araya getirmek, İstanbul Anadolu yakasında belli bir alanda mobilyacılar sitesi kurarak toplu halde üretim yapılmasını sağlamak amacıyla atıldı. Bu amaçla 1969 yılında 20 kurucu üye ile hayata geçen Modoko, aradan geçen yaklaşık 50 yıllık süre sonunda Türkiye’de mobilyanın, mobilyacıların başkenti olarak kabul edilen bir konuma geldi. Kayışdağı’nda alınan arsada yapılan sitede faaliyete geçen Modoko, 1985 yılında bünyesinde %80’i mağaza, %20’si imalatçı olan mobilyacıları bulunduruyordu. 1990 sonrasında ise sitedeki üyelerin tamamı mağaza haline geldi. Üretim ise siteye yakın bölgelerde yapılmaya devam etti. Günümüzde Avrupa’nın, Türkiye’nin ve Balkanlar’ın ilk ve en büyük açık hava mobilya açık hava sitesi haline gelen Modoko, 5 bin kişiyi istihdam eden bir site olarak kendi iş kolunun yanı sıra diğer iş kolları için de örnek gösterilen bir organizasyon, site haline geldi. Dışarıya verdikleri sanatsal işlerle birlikte yaklaşık 30 bin kişiyle ülkemizdeki mobilya sektörüne liderlik eden Modoko, Türkiye’nin mobilya üretiminde ve dünya sıralamasında 15. Sıraya çıkmasını sağladı.

Modoko’yu ve üyelerini diğer mobilyacılardan ayıran en önemli yönleri ise, sitedeki her mağazada en az bir tane iç mimar bulunması ve AR-GE çalışmalarına önem vermeleri olarak gösterilebilir. Eskiden fuarlarda gördükleri modellere, tasarımlara bakarak üretim yapan firmalar, istihdam ettikleri iç mimarlar sayesinde özgün tasarımlar hazırlayarak bunları farklı mekânlar için üretiyorlar ve teslim ediyorlar. Yani günümüzde anahtar teslimi şeklinde çalışan Modoko sitesindeki firmalar, ülkemizin ve İstanbul’un en önde gelen firmaları olmasının yanı sıra, büyüklük açısından dünyanın üçüncü fuarı olan ve İstanbul’da düzenlenen İSMOB fuarının Ya da dünyadaki diğer fuarların ilk olarak davet edilen ve ziyaret edilen konukları oluyorlar. Modoko bünyesinde bulunan firmaların çalışmalarından örnekler görmek için, Modoko üyesi olan Aydıntepe Heritage Mobilya Firmasının web sitesinden tüm ürünleri inceleyebilirsiniz.