DÖMİKLASİK

Farklı tarz ürünlerle her zevke hitap eden Aydıntepe Heritage, dömiklasik mobilyalarında klasik çizgisini modern detaylarla bütünleştiriyor.

Her tarza kolaylıkla uyum sağlayabilen dömiklasik çizgideki mobilyalar geniş ürün yelpazesiyle Aydıntepe Heritage’da. Yemek odasından yatak odasına duvar ünitesinden koltuk takımları dahil geniş ürün yelpazesiyle 5 katlı mağazasının tek bir katında sadece dömiklasik konseptte modelleri sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Dömiklasik Mobilya Nedir?

Modern tarzda üretilen mobilyalar genellikle seri üretim olarak imal edilirler. Bu nedenle orijinal tasarımlar bulmak, farklı ve kişiliğinizi yansıtan tasarımları olan mobilyaları tespit etmek zor olabilir. Klasik mobilyalar ise genellikle el işçiliğinin yoğun olduğu, kaliteli ama ağır ve büyük malzemelerin kullanıldığı mobilyalardır. Bu nedenle klasik mobilyaları yaşam alanlarına yerleştirmekte, verimli şekilde kullanmakta sorunlar yaşanabilir.

Dömiklasik mobilya kavramı bu noktada karşımıza çıkıyor. Dömiklasik mobilya, ‘yeni klasik’ ya da ‘genç klasik’ olarak tanımlayabileceğimiz mobilya tarzını ifade etmek amacıyla kullanılan bir terimdir. Yani modern tarzla klasik mobilya anlayışının uygun bir şekilde harmanlanması sonucunda ulaşılan bir anlayıştır. Aslında tarihi yüzyıllara dayanan bir mobilyacılık anlayışı, sanat tarzı olduğu söylenebilir. Klasik mobilya anlayışından modern çağa uygun tarza güzel geçişlerin yapıldığı bir tasarım anlayışıdır. Kısacası çağdaş tasarımların izlerini taşımasına rağmen, klasik mobilyalarda ön planda olan el işçiliğinin de en güzel şekliyle kullanıldığı bir anlayıştır.

Dömiklasik Mobilyaların Avantajları

Sadece modern tarzda mobilyalar kullanılarak ya da sadece klasik mobilyalar kullanılarak dekore edilen yaşam alanları, düzenli ve uygun bir görünüşe sahip mekânlar olabilir ama çoğu durumda birçok kişinin evlerine benzeyen ve ‘tekdüze’ olarak nitelendirebileceğimiz alanlar haline gelirler. Ama dekorasyonun kendine özel, farklı, canlı ve kişiliğinizi yansıtan bir tarzda olmasını sağlamak da mümkündür. Bunun için klasik ve modern dekorasyon anlayışlarını, bu tarzların karışımı olarak üretilmiş olan dömiklasik mobilyaları kullanabilirsiniz. Birlikte kullanılan bu tarzlar şık fakat sade bir görünüme sahip olan mekânların ufak sürprizler hazırlamasını ve kişiliğinizi yansıtmasını sağlayacaktır. Kısacası kişiliğinize uygun ve örneklerinden farklı, size özel mekânlar yaratmanın en etkili yolu, modern ve klasik tarzları harmanlayarak kullanmak, bu anlayışa uygun şekilde imal edilmiş olan dömiklasik mobilyalardan faydalanmak olacaktır.

Dömiklasik mobilyaların bir diğer avantajı ise farklı görünüşlerinin yanı sıra yüksek işlevli mobilyalar olarak tasarlanabilmeleri ve üretilebilmeleridir. İç mimarları bünyesinde bulunduran üretici bir firma, isteklerinize ve beklentilerinize uygun şekilde dömiklasik mobilyalar tasarlayabilir ve üretebilir. Yani sadece benzersiz mobilyalara sahip olmakla kalmazsınız, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi tam olarak karşılayan mobilyalara kavuşmuş olursunuz. Dolayısıyla dömiklasik mobilyaların kullanım süresi uzar ve buna bağlı olarak maliyetleri daha düşük bir seviyeye gelmiş olur.

Dömiklasik Mobilyaları Temin Etmek

Modern-klasik tarzların harmanlanmasıyla üretilmiş olan dömiklasik mobilyaları üreten farklı üreticilerin mobilyalarını inceleyerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Ama kendi kişiliğinizi yansıtmasını ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamasını istediğiniz dömiklasik mobilyalar temin etmeniz de mümkün olabilir. Bunun için mobilya tasarımı yapan İç mimarları bünyesinde bulunduran bir üreticiden yardım almayı seçebilirsiniz.

Firmanın tasarım uzmanlarıyla görüşerek, istediğiniz dömiklasik mobilyaların hangi özellikleri taşımasını istediğinizi, yerleştirilecekleri alanların boyutlarını, mekânda kullanmak istediğiniz renkleri ve vurgulamak istediğiniz yönleri anlatabilirsiniz. Bu şekilde beklentilerinizi tam olarak karşılayacak olan dömiklasik tarzda mobilyaların tasarlanmasını ve sizin için özel olarak üretilmesini sağlamış olursunuz. Tabi aynı yolu klasik mobilyalar edinmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Kişiye özel tasarlanan mobilyaların maliyeti dışarıdaki diğer seçeneklerden daha yüksek olabilir. Ama temin ettiğiniz mobilyaların istediğiniz özellikleri taşıması ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmeleri, sizin için tasarlanan mobilyaları alternatiflerine göre çok daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Örneğin fabrikasyon olarak üretilmiş olan oturma odası takımlarını 3-5 yılda bir değiştirmeniz gerekirken, klasik ya da dömiklasik tarzlarda kişiye özel tasarlanmış ve üretilmiş olan mobilyaları onlarca yıl kullanabilirsiniz. Yani kişiye özel tasarlanan mobilyalarınızın ufak bakım masrafları haricinde, (uzun vadede) çok daha hesaplı ve elbette kullanışlı olacakları söylenebilir.